Už oficiálne...

Autor: Peter Hronček | 10.12.2012 o 14:44 | (upravené 10.12.2012 o 14:56) Karma článku: 9,94 | Prečítané:  979x

...pán PhD. Máte to potvrdené. Ste philosophiae doctor. Ukončili ste tretí stupeň vzdelania. Vitajte v akademických kruhoch, do ktorých vedie strastiplná cesta. Študovanie, publikovanie, účasť na konferenciách a samozrejme napísanie a obhájenie dizertačnej práce. A prepáčte, Pán Doctor honorist causa, skoro som zabudol na ten čestný titul.

Keď som už stihol v perexe vymenovať Vaše najcennejšie tituly, bolo by sa zamyslieť nad tým čím ste si ich zaslúžili.

Už raz som sa zaoberal otázkou, či nie je čas odísť. Ale, keďže Vás vidím pravidelne na tlačových besedách, ste si nezobrali moju radu k srdcu. No po dnešku, by ste mali zas pouvažovať nad týmto variantom.

Ako študent vysokej školy viem čo so sebou prináša ťažké štúdium. Denno-denné prípravy na semináre (cvičenia), študovanie literatúry k jednotlivým predmetom a v neposlednom rade učenie sa na skúšky. Je to predsa len práca na trvalý úväzok, pri ktorej sú vynakladané náklady obetovanej príležitosti každého z nás. Tento rok, zhodou okolností ten istý rok ako Vám uznali Vašu dizertačnú prácu, ukončujem štúdium diplomovou prácou a taktiež aj obhajobou tej práce.

Ale aby som tu len tak nepísal o ťažko štúdiu, o ktorom isto viete, poviem Vám jednu zaujímavú vec o písaní záverečnej práci.

Práca má byť napísaná autorom, ktorý je na nej podpísaný. Teoretická časť každej práce pozostáva z citovania iných autorov. Samozrejme, že je to tak. Nie sme takí skúsení a vzdelaní, aby sme dokázali vytvoriť teóriu, na ktorú prichádzali profesori a docenti niekoľko rokov. Ale odpísať drvivú väčšinu (85%) textu, a nie len do teoretickej časti, z publikácii kde v jej úvode ďakujete 50 úradníkom z ministerstva za "námety a pripomienky pri jej spracovaní" je výsmech študentom.

Pokiaľ si pamätám, a to som písal len bakalársku prácu, tak v jej úvode som podpisoval čestné vyhlásenie, v ktorom stálo: "Čestne prehlasujem, že na bakalárskej práci som pracoval samostatne na základe vlastných teoretických a praktických poznatkov, konzultácii a štúdia odbornej literatúry, ktorej úplný prehľad je uvedený v zozname použitej literatúry."

Pán Figeľ, odpovedzte mi na jednu otázku. Ako ste mohli Vy, ako kresťanskýdemokrat, podpísať toto čestné vyhlásenie?

Je poľutovania hodné, že Akreditačná komisia nepripustila pochybenie pri udelení titulu. Ale smutnejšie je, že Vy ako človek nedokážete priznať chybu.

 


Figeľov titul bol vraj v poriadku, k téme stačilo napísať tretinu práce

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

EKONOMIKA

Kotleba zamestnával načierno

Kraj prišiel o vyše 20 miliónov eur z eurofondov.


Už ste čítali?