Valec ide nekompromisne vpred

Autor: Peter Hronček | 10.8.2012 o 19:20 | (upravené 10.8.2012 o 20:37) Karma článku: 13,00 | Prečítané:  847x

A dnes je to už realita. Smerácky (čítaj: socialistický) valec zničil všetko čo mu stálo v ceste. Istou väčšinou schválil odvody z dohôd pre študentov. Motto hlasovania: Šetriť nepotrebujem, na to sú tu budúce generácie. A tie teraz oberieme aj o to málo čo majú.

Nie je to jediné čo dokázal v zrýchlenom legislatívnom konaní schváliť. Osekali druhý pilier, o ktorom bola najväčšia diskusia na pôde parlamentu. Osobne by som bol rád ak by pán Štefanec (SDKÚ-DS) prečítal všetkých 80 000 signatárov petície. Oddialil by dnešné hlasovanie, ale nezmenil by verdikt v koloseu.

V rýchlom legislatívnom konaní by sa mali prerokuvávať zákony, ktoré zachránia štát, keď mu hrozia enormné škody. Myslím si, že až taký krízový stav na Slovensku momentálne nemáme, ale vládny valec si to odhlasoval. Ale ako sa vraví, práca chvatná málo platná, a aj teraz sa tam dostala chybička. Niekde sa stratila 0.

No ale teraz k odvodom študentov. Na tomto mieste som o tom písal prvýkrát. Pár dní po tom, ako bol predložený návrh zákona. Navrhol som dva body, ktoré by mali isto zmeniť. Jeden bod z tých, ktoré som navrhoval ja prešiel, a to, že študentom je aj dvadsaťšesťročný študent. Druhý bod, prerozdelenie odvodového zaťaženia, sa do novely zákona nedostal.

To je už teraz jedno. Podstatné je, že študenti budú mať problém sa popri štúdiu zamestnať. Pre zamestnávateľov sa stanú drahí. Mnohí z nich (z nás) si nebudú môcť financovať štúdium. Väčšina z nich (z nás) nenazbiera žiadne pracovné skúsenosti. Ale to si valec pri svojich záchranných prácach neuvedomil. Že namiesto toho, aby podporil študentov počas štúdia, aby nazbierali skúsenosti, radšej čerpá eurofondy aby vytvoril niekoľko pracovných miest, resp. aby zaplatil niektorým firmám modernizáciu.

Toto nie je politika, ktorá je perspektívna. Toto je politika, ktorá nás dostane do bankrotu. Toto je politika ktorá mala skončiť v roku 1989. Niektorí politici by sa mali konečne prebrať z predstavy, že sedia na XXX. zasadnutí KSS.

Naša demokracia sa uberá zlým SMERom. Po niekoľkých rokoch je tu opäť jedna strana, jedna ideológia a jedno dobro. Dobro tých vyvolených.

 


 

Informácie pod čiarou:

1.) Výsledok hlasovania: Prítomní: 128; Hlasujúcich: 128; Za hlasovalo: 80; Proti hlasovalo: 46; Zdržali sa: 2 (zdroj)

2.) "Nižšie odvody z dohôd budú mať študenti a poberatelia starobných, invalidných a výsluhových invalidných penzií. Študenti, invalidní a výsluhoví invalidní dôchodcovia budú z príjmu z dohôd platiť 29,8-percentné odvody. Pôjde o kompletné dôchodkové poistenie a ich zamestnávateľ bude platiť tak ako v súčasnosti garančné a úrazové poistenie." (zdroj: eTrend)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?