Čas odísť?

Autor: Peter Hronček | 8.8.2012 o 10:15 | (upravené 8.8.2012 o 23:43) Karma článku: 8,50 | Prečítané:  979x

Ján Fígeľ patrí k stáliciam na slovenskom politickom nebi. Ako každý politik má svoje pozitívne stránky, ale samozrejme, nájdu sa aj negatíva. Hoci vládne kresťanskýmdemokratom, aj on je len človek.

Človek, ktorý je dosť skúsený na to, aby vedel kedy odísť.

Za posledných pár rokov si p. Fígeľ musel sypať pár krát popol na hlavu. Teraz tomu nebude inak, a veľmi som zvedavý, ako bude obhajovať svoj titul philosophiae doctor.

Ale pozrime sa na to od bytu. Ján Figeľ sa dostal k „lacnému" bytu v centre Bratislavy. Za nehnuteľnosť s rozlohou 156m2 zaplatil 54 390 korún (1805,42€;prepočítané konverzným kurzom). Keď rozpočítame predajnú cenu v € na m2 máme rozprávkovú cenu. V roku 2001 bola predajná cena pre p. Figeľa 11,57€/m2. Osobne by som bol rád ak by som svoj byt kupoval cez rovnakého realitného agenda ako pán Figeľ.

Potom prišli voľby a strana KDH v nich získala 8,825%. Víťaz pravice, ale ani nie 10%. Je to odrazom aj pravicovej politiky na Slovensku. A potom prišiel boj o stoličku predsedu vo vnútri strany. Pán Figeľ nemal protikandidáta a zostal na predsedníckej pozícii vo vnútri strany. Táto výhra naštartovala odchod Daniela Lipšica z KDH, ktorý patril k tým mladším a perspektívnym politikom. Tým, že pán Figeľ ostal na čele KDH ho predurčil na smrť v ďalších voľbách. Ale to je zatiaľ len špekulácia. Počkáme si ešte necelé štyri roky.

A máme tu titul. Získal ho na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Rektor potvrdil, že dostal titul za prácu, ktorou by iný študent neuspel[1]. Jedným z jeho publikovaných titulov, ktoré potreboval na získanie menovaného titulu, bola aj osemstranová monografia. Radoslav Prochádzka, vynikajúci právnik a skvelý politik povedal, že p. Figeľ stratil všetkú autoritu[2].

A ja vravím, že to je niečo neuveriteľné, ale zároveň tak krásne Slovenské, že pán Figeľ dostal titul za to, že bol politik. Tak isto ako aj pán (bakalár) Richter, alebo pani Zmajkovičová. Dostali titul za...NIČ.

Dr.h.c. Ing. Ján Figeľ, PhD., Vaše skúsenosti, a aj tituly, svedčia o tom že ste inteligentný človek. Prečo neodídete, pokým máte ešte čas? Či chcete skončiť v budúcich voľbách na cintoríne politikov vedľa pána Mečiara a Slotu? Prosím Vás, odstúpte z politiky a užite si zaslúžený dôchodok.

Spravili ste toho pre štát veľa, ale štát toho pre Vás spravil oveľa viac. Odvďačte sa mu.

 

 


[1] "Rektor priznáva, že keby nešlo o eurokomisára, ale bežného študenta, práca by musela vyzerať inak. Iný študent by prešiel, ak by z „veľkej oblasti“ integrácie podrobnejšie rozpracoval časti týkajúce sa zamestnanosti, sociálnej práce a vzdelania." Zdroj

[2] "Poslanec KDH Radoslav Procházka vyčíta Jánovi Figeľovi, ako pred piatimi rokmi získal titul PhD. „Zdá sa mi to trápne a myslím si, že to predsedu zbavuje posledných zvyškov autority, ktorú mal.“" Zdroj

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?