O morálke už nemôže byť reč

Autor: Peter Hronček | 17.6.2011 o 9:40 | (upravené 17.6.2011 o 9:47) Karma článku: 8,63 | Prečítané:  1855x

Mám rád túto krajinu, aj s jej malými či väčšími chybami. Nikde to nie je dokonalé. Ale to čo sa deje teraz na najvyšších postoch je veľa aj na moju toleranciu. Harman a narkožúry nie sú vôbec vtipné. Tobôž nie v najvyšších kruhoch.

No ale tak pozrime sa na to kde to všetko začalo. Skupinka sudcov sa doslova „odviazala". Ako zo správnej oslavy nájdete fotky a dokonca aj video tu. Oslavovali založenie občianskeho združenia, ktoré je tu na počesť slepej spravodlivosti. Názov o.z. je Justičný oscar. Niektorí zúčastnení by si ho za výkon na oslave zaslúžili získať aj viackrát. Či už za privítanie v štýle Harman, alebo za tanec s chuderou Justitiou. Vďaka bohu, že je slepá, pretože to čo sa tam dialo by ju prinútilo použiť jej meč. A najskôr asi na sebe, lebo by sa na to nemohla pozerať.

Stanovy združenia boli schválené. Symbolicky pod samopalom a slúchadlami. Isto to má nejaký hlbší význam, ale po tom pátrať nejdem. Chcem to len skomentovať a nie hľadať myšlienky, ktoré viedli pánov sudcov k ich excesom. Samozrejme táto oslava, alebo žúr, zatriasol dôveryhodnosťou našich súdov, ktorá sa už aj tak otriasa v základoch. A neostala bez reakcie našich ministrov. Pravdupovediac, teší ma to, že neboli ticho a nečakali pokým sa to nejako vyvinie, ale zaujali stanovisko. Odsúdili to. No a reakcia od pánov sudcov a ostatných oslavujúcich nenechala na seba dlho čakať. Rád by som citoval z článku zverejnenom na SME.sk. „A populistické kroky práve politikov, ktorí sa sami zúčastňujú na skutočných alkoholických a narkožúroch," napísali v stanovisku. Akých? Dobre boli tu jachty, výlet lietadielkom od pána Sulíka a iné zábavy, ale nič konkrétne. Nemám rád obviňovanie, na ktoré nie sú (resp. ešte neboli zverejnené) dôkazy. Ale tak je to teraz boj o svoje meno. Aj na jednej, aj na druhej strane a v najbližších dňoch budeme počuť obviňovanie a vyvodzovanie zodpovednosti z obidvoch strán.

Lenže...

Sme tu my. Obyčajní ľudia, ktorí sa pozerajú každé štyri roky na tie papieriky, a rozmýšľajú čo zakrúžkovať. A čo si máme pomyslieť o takomto správaní? Nejde mi o to, že sa páni sudcovia zabávali. Mne len vadí ten spôsob a následné obviňovanie. Dá sa zabávať aj v rámci určitých pravidiel. A tie podľa mňa dotyční páni prekročili, ba aj preskočili.

Na koniec. Nechcem ich obhajovať, ale ani súdiť. Nemám na to právo. Sú to ľudia, ako všetci, len ich postavenie im určuje ako by sa mali správať. Čo by bolo považované na dedinskej zábave za hlúposť, je v ich kruhoch považované za hrubé porušenie určitých pravidiel. A tak je to aj správne. Sú to ctení občania, keď vykonávajú svoju prácu tak, ako majú. No toto bolo podľa mňa pod úroveň nie len pánov sudcov, ale aj pod štvrtú cenovú. Preto by som chcel poprosiť, áno poprosiť, aby sa páni sudcovia, a nie len tí, nad sebou zamysleli. Pretože ak to pôjde takto ďalej, tak budú o nás rozhodovať sudcovia, ktorým pripadá vtipné, že niekto vyvraždí rodinu.

Morálka je vec, ktorú má každý v sebe, len ju treba nájsť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?